Kyllä kanssanne on hankalaa !!!
Olen joutunut soittamaan teille useasti, koska laskutus ei ole ajan tasalla. Lasku on tullut e-laskuna, vaikka niin ei ole sovittu. Soitin pankkiini, koska aamulla teiltä niin kehotettiin. Pankki poisti e-laskutus mahdollisuuden ja pyysivät ottamaan teihin yhteyttä, miten laskutus nyt teiltä päin hoidetaan. Koska olen teihin ollut yhteydessä useasti samasta asiasta, olen kokenut yhteydenoton hankalaksi pitkine jonotusaikoineen pyydän teitä ottamaan yhteyttä minuun, mieluummin heti !
Seuraa viestiä
6
seuraajaa
Vain sinä voit kytkeä E-laskutuksen päälle omasta verkkopankistasi, emme siis tätä pysty puolestasi kytkemään tai poistamaan. Kun olet poistanut E-laskutuksen verkkopankista, tulevat laskut oletuksena jatkossa sinulle sähköpostiin.
Minä odotan DNA:n laskua tänään ja maksan saman tien pois. On edullinen ja hyvä liittymä. Maksan heti kun lasku tulee e-laskuna. En käyttäisi paperilaskua.
Miksi et halua käyttää e-laskua, onko siinä jotain vaikeuksia.
Miten tekstiviesti- tai sähköpostilasku on parempi ? Joudut joka tapauksessa menemään pankkiin sivuille / applikaatioon. Minulla ainakin tulee sähköpostiin tieto uudesta DNA-elaskusta pankista. On toiminut jo vuosia DNA Asiakkaana.
www.dna.fi/yhteystiedot
Mikäli tahdot paperilaskun (2,90e/kk), voidaan se vaihtaa käyttöösi kun olet yhteydessä asiakaspalveluumme puhelimitse 044 144 044 tai OmaDNA -sovelluksen kautta (iOS ja Android)
DNA Minun palvelustani laskutusasetukset, e-lasku, ei tekstiviestiä.