Tämä viesti on vanha ja saattaa sisältää vanhentunutta tietoa.

Laskun lähetys sähköpostiin

Toinen kuukausi perättäin, kun tulee tekstiviesti, että lasku on lähetetty sähköpostiin, mutta sitä ei sieltä löydy. Ei muutoksia sähköpostiasetuksissa. Edellinen normaalisti tullut lasku 22.7.2020.

Kommentit

  • Hei! Eikö laskua löydy myöskään sähköpostin roskapostikansiosta? Onhan asiakastiedoissasi sähköpostiosoite oikein? Lasku lähetetään osoitteesta lasku@dna.fi, pystytkö lisäämään tämän osoitteen sähköpostisi luotettujen osoitteiden listaan?
    DNA Ida T palveluasiantuntija
  • Ei löydy roskapostista. Heinäkuuhun asti on tullut ilman mitään toimenpiteitä ja en ole tehnyt mitään muutoksia. Lisään tuon osoitteen luotettuihin.
  • Olethan tässä tapauksessa yhteydessä asiakaspalveluumme, niin tutkitaan tilannetta tarkemmin. Jos kyse on yrityksen nimissä olevista sopimuksista, hoituu asia yritysasiakaspalvelun kautta.
    DNA Ida S palveluasiantuntija
  • Hei ei ole mitään uutta tämä että sitä laskua ei saada tulemaan vaikka sopimuksessa mainitaan että sähköposti lasku siitä huolimatta ei ole tullut puoleen vuoteen yhtään laskua.

    dna touhu on p.......tä.
  • Hei, minä taas sain tänään PAPERIPOSTISSA laskun, joka on tullut kiltisti sähköpostiin jo ainakin toista vuotta. En halua paperia, vaan edelleen ne laskut sähköpostiin. En myöskään halua jonotella asiakaspalveluun tämän takia, minne voin laittaa viestiä?
  • Hei kr!

    Voit olla yhteydessä asiakaspalveluumme myös Oma DNA:n viestien kautta. Voit laittaa viestin sovelluksen kautta kun haluat ja saat vastauksen siihen mahdollisimman pian meiltä. Voit ladata sovelluksen iPhoneen App Storesta tai Android-puhelimeen (Esim. Samsung, OnePlus, Xiaomi) Google Play -kaupasta.
    DNA Ilkka palveluasiantuntija
  • Tervehdys. Haluaisin vaihtaa e-laskutuksen sähköpostilaskuun. Mitenkä ko toimenpide onnistuu?
  • Hei Janne!

    E-laskun voit vaihtaa sähköpostilaskuun asiakaspalvelumme kautta.
    DNA Ilkka palveluasiantuntija
  • Ei kannata vaihtaa koska dna ei osaa lähettää sähköpostia mihinkään. ja niin ollen laskuja ei voi maksaa ainakaan eräpäivään mennessä.
    Siellä on luku taidottomia immeisiä vaan asialla, eivät ymmärrä mitä puhutaan ja on vaikeuksia kuullun ymmärtämisessä ja samoin luetun ymmärtämisessä.
  • näisäkin vastauksissa ja kysymyksissä on juuri sitä että dna ei osaa lähettää niitä sähköisiä laskuja muuten kuin paperilla tai sitten niitä ei tule lainkaan.

    NIIN ETTÄ MIKÄ SIELLÄ MAKSAA
    VAI OLETTEKO KAIKKI LUKUTAIDOTTOMIA JA EI MENE NS. KAALIIN SE MITÄ ON SOVITTU JA PAPERILLE KIRJOITETTU
  • Hei Markku!

    Kunhan sähköpostiosoite on ajantasalla järjestelmässä niin laskut lähtevät kyllä ajallaan osoitteeseen. 🙂

    Otathan yhteyttä asiakaspalveluumme niin voidaan tarkastaa, että kaikki yhteystiedot ovat ajantasalla niin saadaan laskut tulemaan perille!
    DNA Ilkka palveluasiantuntija
  • eipä vaan ole tullut vieläkään vaikka nyt jo näiden kirjoitusten perusteella pitäisi olla
  • Jokin ongelma yllättäen sähköpostilaskun lähettämisessä taas? Miten voi olla niin vaikeaa??

  • Ei löydy sähköpostista laskua !
  • Sähköpostista ei löydy laskua.
  • Ei ole tullut laskua, viesti vain 'pian saat ensimmäisen laskusi'. Puhelimieni laskut ovat pelanneet hyvin. Ei muuten mitään haittaa mutta sovittu eräpäivä lähestyy.
  • Olen lähettänyt erillisen sähköpostin missä yhteenveto maksuista.
    Vielä tulee tekstiviestiä, että maksamatta yli 60€
    Perehtykääpä maksamiini.
  • Sama homma DNA Welhon laskua ei tule s-postiin vaan ainoastaan muistutus jossa viivästysmaksu eikä ole edes alkuperäistä mukana. Olen antanut toisen osoitteen ei tule sinnekään. Ja olen ollut useasti aspaan yhteydessä. Melkoista rahastusta. Pitää varmaan vaihtaa operaattoria.
    Anna Toolonen
  • Hankalaa on tämän firman kanssa. Laskut menee väärään sähköpostiin, itse ei pysty osoitetta muuttamaan ja asiakaspalveluun ei saa yhteyttä millään menetelmällä 🙁
    jjjjjjjjjjjj
  • Hei!

    Voit lähettää laskutusosoitteen muutoksesta sähköpostia palvelu@dna.fi tai viestin chatissa.
    DNA Hanna-Mari palveluasiantuntija
  • Hei,
    Mikään ei ole muuttunut. 02/22 jälkeen ei vaan ole tullut laskuja s-postiin. Pitää pyytää kopio joka kyllä tulee.
    Anna Toolonen
  • En ole saanut Dna welholaskua sähköpostiin
    Reija Haaksi
  • Otin dna laitenetin 14:90€/kk. Ehti olla muutaman kuukauden, mistä en saanut laskuja sovitusti sähköpostiin, niin dna puhelinmyynnistä soitettiin ja tarjottiin halvempaa liittymää 9€ ja jotain. Laskuja ei edelleenkään tullut ja olin yhteydessä asiakaspalveluun asian tiimoilta pariin otteeseen. Yllätykseksi vastoin sovittua minulle oli myyty 4g, jonka hinta oli 14,90€. Laskuja ei edelleenkään tullut. Muistukset tulivat 41€ tekstariviestillä. Yhtäkkiä laskut alkoivat tulla paperisena ja lasku oli 29€ ja jotain.Paperilaskussa on 10€ lisä. Soitin taas asiakaspalveluun ja sain laskut meiliin. Nyt 14:90€ liittymä maksaa +26€/kk.
    Mielestäni tämä on huijausta. Olen säätänyt liittymää jo kuukausia. Kehitan kaikkia valittamaan kuluttajasuoja asiamiehelle. Laskutuksen pitää olla sitä mitä on myyty. 

    Katja

Kommentoi tai kirjoita uusi viesti

Nimesi ja viestisi näytetään julkisesti. Sähköpostiosoitettasi ei koskaan näytetä julkisesti.